סיפורי ההשראה של זיו שילון ורמי ברכה

image

זה היה לילה קר באוקטובר 2012, כשמפקד פלוגת גבעתי, זיו שילון, הוביל את אנשיו באזור הקרוב לגבול https://www.gvura.org/a344022-היתרון-שיש-לרמי-הבריא-הוא-שרמי-הנכה-נושף-חזק-בעורפו ישראל-עזה.

 זו הייתה המשימה האחרונה שלו בתפקיד. הם חיפשו מטעני חבלה ומנהרות תת קרקעיות.

 

 על זיו הוטלה המשימה לפתוח את שער גדר הגבול כדי שהטנקים הישראלים יוכלו לחזור לישראל.

בגלל הערפל, הראות לא הייתה מספיק טובה ולכן החליט ללכת לפתוח את שער הגדר לבדו מבלי לסכן את חיי אנשיו. הוא השאיר את אנשיו כ-250 מטר מאחוריו. היה גם סיכון של צלפים באזור אך הוא לא דאג לחייו.

 

שילון אמר בראיון לג'רוזלם פוסט:

"כשהתחלתי לפקד בצה"ל, ידעתי שאתה חייב תמיד להוביל את החיילים שלך, לא משנה מה המצב. רצתי לשער ההוא, פתחתי את המנעול ולקחתי כשלושה צעדים קדימה. ואז הרגשתי פיצוץ אדיר שזרק אותי לאחור"

לפני שהספיק לפתוח את השער, bizmakebiz.co.il/Members/ea4d27a6-6c58-4217-a4c9-1aeaa548e1cd/ שילון הותקף. הוא הציל את חיי אנשיו, אך כעת חייו שלו היו בסיכון. כשחזר לבסוף להכרה, זיו ראה דם על ידו השמאלית. הוא ניסה לעצור את הדם על ידי הפעלת לחץ על הפצע בידו הימנית, רק כדי לגלות שידו הפצועה אינה עוד מחוברת לזרועו.

"תוך שניות הבנתי שהדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לי ולישראל היה להיחטף על ידי מחבל חמאס"

שילון אמר, "תוך שניות הבנתי שהדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לי ולישראל היה להיחטף על ידי מחבל חמאס. בדרך נס, אספתי את שאריות הזרועות והצלחתי לרוץ כ -250 מטרים מגבול עזה היישר לרכב שלי."

לאחר קבלת עזרה ראשונה הוא פונה במסוק לבית החולים. הוא היה במצב קריטי ולקח לו ארבעה ימים לחזור להכרה.  הוא עבר שמונה ניתוחים וקיבל 52 מנות דם לגופו, יותר מפי שמונה כמות דם שיש לאדם בריא.

בזמן שנזכר באירוע, שילון אמר, "כשסוף סוף מצבי התייצב, הבנתי שעכשיו מתחיל הקרב האמיתי של חיי. במהלך החודשים הראשונים, זה לא היה רק הכאב והחדשות israelhayom.co.il/article/687575 הרעות, אלא התחושה שלפני שנייה הייתי מפקד פלוגה עם אחריות על 130 לוחמים, ועכשיו אני זקוק לעזרה להתקלח, לאכול ולהתלבש", הוא מזכיר את מאבקו לאחר הפציעה.

סיפור רמי ברכה משקיע פציעתו של  רמי ברכה

רמי ברכה שירת במפקד מחלקה בגדוד 890 של חטיבת הצנחנים. זה היה במהלך מלחמת לבנון הראשונה, כאשר הוא נשלח למבצע חילוץ, אשר במהלכו הוא נפצע קשה, ממוקש שהוטמן בתוך טראסה ואיבד את יד ימין ורגל שמאל. לאחר שיקום ממושך, ברכה חזר לשירות צבאי במילואים ביחידה מובחרת.

מאז פציעתו הקשה וההתגברות על אתגר הפציעה רמי מקפיד להיפגש עם פצועים חדשים שנמצאו בנקודה https://www.hamal.co.il/writer/TH4CcHKCMbeOKYmQPKXwgAbTJe82 בה היה, הנקודה שבה הם צריכים להחליט אם לקבל את הפציעה ולחדול, או להתמודד עם הפציעה, לא לקבל אותה כנתון, ולהילחם במוגבלות, לנצח אותה… להיות אפילו טוב יותר משהיו בלעדיה. "אני הייתי איפה שהם היו ואני הייתי איפה שהם עכשיו. אבל אני גם הייתי איפה שהם עדיין לא היו. יש צומת אחד מאוד מאוד מהותי וקרוב, הם קרובים לצומת הזה, הצומת של ההחלטה. האם אני עכשיו מטיס את עצמי לשמים, או שאני רציונל ומקבל את הדברים וחודל",  אומר רמי ברכה (ציטוט מתוך ויקיציטוט).

ההבנה של שילון לאחר השחרור ממרכז השיקום

כששוחרר ממרכז השיקום לאחר שנה, אמר שילון, הוא הבין שחלק ניכר מהעולם לא בנוי לבעלי מוגבלויות.

הוא אמר, "מתוך הבנה זו התחלתי לחקור ולפתח חברות ותוכניות אקדמיות, תוכניות לבריאות הנפש לחיילים פצועים כמוני. רציתי לעזור להם להחזיר את היכולת להיות חלק מהעולם ההוא".

שילון השיק תוכנית עזר, המסייעת לפצועי צה"ל, שמתחילים את לימודיהם בהרצליה, באותו מקום בו למד משפטים. הוא גם התחיל תוכנית כושר לצעירים בכלא הנוער אופק.

הפרויקט האחרון שלו הוא פרויקט שיתופי פעולה עם נכה צה"ל – אריה כץ והמעצבת התעשייתית מירי ברגר, שכבר עבדה על פיתרון טכנולוגי לאנשים שאיבדו את ידם בגלל תאונה.

יחד הקימו יחד סטארט-אפ טכנולוגי, 6Degrees.

הסטארט-אפ הטכנולוגי עובד על גאדג'ט מתלבש שיכול לשלוט במכשירים חכמים. זה יאפשר לאנשים עם חסר בגפה העליונה להשתמש במכשירים חכמים. הפגיעה יכולה להיות מלידה או כתוצאה מתאונה כלשהי.

החברה מונחית על ידי משקיע היי-טק מצליח – רמי ברכה. אשר כאמור גם הוא נפצע קשה במהלך פעולה צבאית.

שילון האמין בתוכנית ורוצה להביא שינוי אמיתי