טיול שחרור: רמי ברכה כמודל לחיקוי

image

במהלך השבועות האחרונים 21 ממיטב האזרחים שלנו, חיילים שנפצעו במהלך שירותם בצה"ל בדרגות פציעה שונות, יצאו במסע לכיבוש אחת מפסגות ההימלאיה בצפון הודו. מדובר בשנה החמישית ברציפות שמיזם "טיול שחרור" של אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל (ובשיתוף אל על), יוצא לדרך

 

אחד מכוכבי המסע

אחד ממשתתפי המסע היו שמואל מרדכי, בן 28 מרמלה.

שמואל חי שנים ארוכות עם תסמונת בשם CRPS, אשר גורמת לכאבים כרוניים וקשים מאוד באיזור מסויים בגוף. מרדכי התחיל לסבול מהתסמונת לאחר פציעה שחווה במהלך שירותו הצבאי כלוחם כפיר. הוא עבר ניתוח ברגלו הימנית ואז מצבו החריף.

לפני כשנתיים, לאחר שמצבו החריף עוד יותר והוא סבל מלילות ארוכים ללא שינה, רופאיו העלו בפניו אפשרות חדשה - קטיעה של הרגל מעל הברך.

לאחר שדן בסוגייה במשך שנה כלכלה קרן פיטנגו עם הפסיכולוג שלו הוא הבין שזו הדרך היחידה לחזור לחיים נורמלים ולהתחיל בתהליך השיקום האמיתי של גופו ונפשו.

למסע התלוו מספר אנשים שתמכו ועזרו לצעירים בשעתם המאתגרת בדרכם אל הפסגה.

רמי ברכה כמודל לחיקוי

אחד מהמלווים למסע היה רמי ברכה (57). ברכה נפצע במהלך מלחמת הלבנון השניה כאשר עלה על מוקש. בעקבות הפציעה הקשה איבד ברכה יד ורגל, דבר שלא הפריע לו להשתקם לחלוטין ולהגיע להישגים משמעותיים בעולם העסקי, כאחד ממשקיעי ההון-סיכון המפורסמים בישראל.

כיום ברכה משמש כחבר דריקטוריון בחברת סוסא, אותה ייסד בשנת 2014, ומשקיע בחברות סטארט-אפ רבות אחרות. כמו כן עוסק ברכה בספורט אתגרי, פיטנגו בעיקר קייטסרפינג ומשמש כהשראה לספורטאים נכים בכל העולם.

רמי ברכה שימש כמנטור ומודל לחיקוי לצעירים שעברו את המסע ובפרט לשמואל מרדכי, איתו נוצר קשר חברי ומיוחד מהרגע הראשון שנפגשו.

מרדכי הרחיב ואמר “רמי הנחה אותי, נתן לי לגלות את עצמי והסביר לי את מה שהוא חווה ועבר. לאורך המסע הוא תפס אותי יד ביד, עלינו סלעים וירדנו חלוקי נחל. הבן אדם הוא פשוט השראה, הוא נתן לי כוחות ותעצומות נפש”.

מרדכי קיבל את הפרוטזה שלו תקופה קצרה בלבד לפני היציאה למסע, ולכן זו היתה הפעם הראשונה שהוא נאלץ להעביר איתה מבחן משמעותי. ואכן, היו רגעים קשים בהם מרדכי חברת סוסא נאלץ לעצור עסקים ולסדר מחדש את הפרוטזה. ברכה היה שם כדי לעזור ולתמוך ברגעים הקשים, ובסופו של דבר מדרכי סיים את המסע בהצלחה.

היכנסו לקישור לקריאה נוספת אודות עמותת הידידים של פצועי צה”ל ופועלו של רמי ברכה בעמותה.

העמותה היא עמותה רשומה (באמצעות קרן נכי צה”ל) מס’ 580052736.

כתובת העמותה: שמואל ברקאי 49 תל אביב.

לכתבה המקורית: בקישור הזה